З метою популяризації краєзнавчих знань та формування патріотичних почуттів до рідної землі з 2016 року реалізується проєкт «Сновські краєзнавчі читання».

Читання проходять щорічно у бібліотеці. Тексти виступів акумулюються у відповідних виданнях

Результати своїх досліджень, повідомлення представляють вчителі, працівники музеїв, архіву, бібліотеки, громадські діячі, працівники окремих відділів міської ради.

Перші Сновські краєзнавчі читання були присвячені історії Сновська в періоди кінця ХІХ – початку ХХ століття і кінця ХХ – початку ХХІ століття, періоди, які співпадають зі знаковими перетвореннями в країні.

Були перегорнуті маловідомі сторінки з історії краю, представлені для роздумів недосліджені факти часу виникнення і назви поселення Коржівка (потім Сновськ).

Багата Сновська земля знаними та талановитими людьми – була розповідь і про них.

І, звісно, увага – шляхам подальшого розвитку громади і вирішення її економічних і демографічних проблем.

Цей перший досвід показав неабиякий інтерес до читань не тільки у вузького кола спеціалістів – істориків, краєзнавців, а і у звичайних мешканців міста.

Лейтмотивом других краєзнавчих читань стало 100-річчя Української революції 1917-1921 років у нашому краї. Йшла мова і про археологічні пам’ятки, про історію землеволодіння на Сновщині у 17-19 столітті.

Трагічним подіям Другої світової війни, яка прокотилася і по Сновській землі, були присвячені краєзнавчі читання, проведені до 75-річчя вигнання нацистських загарбників з території нашого краю.

В наступних читаннях обговорювалися події 30-х років минулого століття на теренах Сновщини – колективізація, жіночий бунт, репресії, та інші теми.

Сновська публічна бібліотека запрошує всіх, хто бажає знати історію рідного краю, або хоче залишити для нащадків свої спомини про визначні або маловідомі факти з його літопису, на наші зустрічі.

сновська публічна бібліотекасновська публічна бібліотекасновська публічна бібліотекасновська публічна бібліотека