Підсумки проекту «Бібліотечна Ідея добра»

У 2014 році бібліотеки Щорської ЦБС реалізували проект «Бібліотечна Ідея добра», що мав на меті ініціювати та здійснювати корисні справи у громаді. Різні ідеї були заявлені під час «Sunday-борща».

В ході проекту зусилля бібліотечних працівників спрямовувались на те, щоб у наш складний час морально підтримати людей, надати можливість поспілкуватися, поділитися тим, що тривожить. Тих, хто не в змозі самостійно відвідувати бібліотеку, забезпечили бібліотечним обслуговуванням вдома.

Разом з терцентром центральна бібліотека започаткувала акцію «Ми запрошуємо вас…», мета якої урізноманітнити дозвілля людей похилого віку, надати їм можливість спілкування за стінами власної оселі шляхом запрошення на бібліотечні заходи.

Бібліотекарі здавали речі для переселенців з Донбасу (ЦБ), спільно з сільрадами організували збір коштів для воїнів АТО (найактивніша – Сновська бібліотека-філіал), відвозили продукти на блокпости в нашому прикордонні (Гірська, Жовідська та інші бібліотеки).

Разом з громадкістю доглядали за пам’ятниками та військовими похованнями часів минулої війни (Смяцька, Тур`янська, Сновська б/ф).

Для відволікання дітей та юнацтва від байдикування урізноманітнювалося дозвілля (Клуб вихідного дня в В. Щимельській б/ф, любительські об’єднання «Дозвілля» в Сновській та Староборовицькій бібліотеках і інші).

Тихоновицька б/ф організувала акцію «Зроби добру справу» - спільно з сільськими жіночками розбили клумби біля нової церкви. За ініціативи бібліотекаря та голови села ходили впорядковувати криницю, адже було дуже засушливе літо, а в селі існує повір’я – якщо почистити криницю, то піде дощ.

Бібліотекар Єлінської б/ф Дрозд Л.Г. запрошувала місцевих жінок вирощувати квіти (під гаслом «Заквітчай свій рідний дім, заквітує Україна»). Весною вона роздавала бажаючим насіння квітів, а восени організувала в бібліотеці обмін. В деяких інших бібліотеках налагоджено обмін насінням овочів.

Кучинівська бібліотека-філіал прагне розвивати волонтерський рух, залучая своїх волонтерів як на допомогу хворим, так і на трудові десанти (наприклад, «Посади дерево»). А влітку діти взяли участь у місячнику добрих справ. Свої хороші вчинки вони записували у щоденник, заробляли бали. На заключному святі отримали нагороди.

Новомлинська б/ф стала організатором Тижня добрих справ, під час якого 2 групи учнів (в Нових Млинах та Л. Слободі) надавали адресну допомогу немічним односельцям.

Бібліотекар Займищанської б/ф Крумкач О.Є. своїм коштом здійснює фотолітопис подій в селі та райцентрі.

Юні гуртківці Новоборовицької бібліотеки завітали до будинку престарілих, для яких власноруч виготовили різні поробки.

А учасники клубу «Фантазії з бісеру» при Низківській б/ф виготовляли невеличкі вироби для дітей-інвалідів та дітей з багатодітної родини, щоб порадувати їх на свята.

Староруднянська б/ф закликала жителів оберігати природу, не засмічувати. Вони здійснили рейд центром села, впорядкували територію. На подвір`ї бібліотеки була організована «Літня альтанка з книгою», де відбувалися уроки доброти. Діти по черзі читали вірші, оповідання про хороші вчинки, потім обговорювали.

Година спілкування з дітьми «Добро починається з тебе» відбулась у Хотуницькій бібліотеці.

Дитяча бібліотека запрошувала учнів середнього та старшого шкільного віку на години доброти «Краса й добро – вони врятують світ», «Людина серед людей», «Доброта – це краса людської душі» та інші. Для дітей молодшого шкільного віку ДБ організувала цикл етичних хвилинок «Мішечок добра».

Змістовну роботу з учнями молодшого шкільного віку проводить Тур`янська бібліотека. Пройшов день добрих справ – догляд за квітами на клумбах. Цікавою була гра «Граємо в добрі слова» Спільно читали та обговорювали книгу О. Конечної «Копійчині мандри». Це книга про доброту, людяність, про байдужих і небайдужих людей, які можуть підтримати, допомогти, підбадьорити в тяжкій ситуації. Діти замислювались над тим, що таке добро і що таке зло, чи потрібні нам добрі вчинки і т.д.

Кiлькiсть переглядiв: 461