Свій перший проект центральна бібліотека реалізувала у 2010-2011 роках. Він був спрямований на активізацію використання інтернету краєзнавцями і мав назву "Об'єднаємо краєзнавців через Інтернет". Його результатом став ряд корисних для бібліотеки спілкувань .

Електронною поштою зв`язались з нашим земляком, вченим-хіміком Іллею Гузієм, який зараз проживає в США (Його батьки народилися у м. Щорс і він буває у нашому місті). Людина творча і ініціативна, він підготував і видав чудовий фотоальбом "Памятные места города Щорса" та подарував його бібліотекам нашої ЦБС, відгукнувся на наше прохання зустрітися з бібліотекарями своєї публічної бібліотеки і поставити їм запитання, які нас цікавили, допоміг у роботі над окремими статтями нашого видання "Знані люди Щорсівщини". Це спілкування було дуже цікавим для нас, бібліотекарів, а наші фонди збагатилися на видання, яке розповіло про історію краю, представлену у пам`ятних знаках. Наша подяка йому за співпрацю і сподіваємось на зустріч.

Використання інтернету значно полегшило пошукову роботу бібліотекарів з краєзнавства. Був установлений зв`язок з рядом виходців з нашого району в ході роботи над другим виданням "Знані люди Щорсівщини", краєзнавцями, які мають можливість працювати в різних архівах і діляться з нами своїми знахідками.

На прохання своїх користувачів ЦБ реалізувала проект підтримки нашого місцевого письменника Володимира Мохнєва, який у 70-річному віці написав продовження книги М. Шолохова "Тихий Дон" - роман у 2-х томах "Стремнина Тихого Дона" і подарував бібліотеці. Читачі високо його оцінили і бажали ознайомитись з новими творами автора. З приватних бесід з Володимиром Нікіфоровичем ми знали, що у нього є рукописи оповідань і запропонували свою допомогу у їх наборі, допомогли знайти кошти для видання і зараз маємо збірку "Под свою тальянку и смеюсь и плачу". У бібліотеці відбулася її презентація.

Свого часу наша бібліотека долучилась до проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). В ході реалізації проєкту з децентралізації у Сновській ОТГ проведено ряд заходів в місті і селах, на яких бурхливо обговорювалися важливі питання життєдіяльності громади, направлялись звернення до влади.

сновська публічна бібліотекасновська публічна бібліотекасновська публічна бібліотека

Жінки, кому за 60, залюбки зустрічалися в групі «Зроби крок до себе» - спецпроект бібліотеки в ході програми «Жінка в сучасному світі». Його мета – ознайомлення з різними методами оздоровлення, вивчення комплексу фізичних вправ, спілкування в колі однодумців, обговорення важливих питань з історії і сьогодення краю і держави.

Маштабний проект «Час читати» був реалізований центральною бібліотекою спільно з філіалами з метою популяризації читання серед сільських дітей. Отримавши комплекти сучасної дитячої літератури, бібліотекарі активно популяризували її протягом квітня-серпня, а потім пройшли заходи з підведення підсумків і визначення кращих читачів.

Заключне книжкове свято центральна бібліотека провела на базі Петрівського філіалу разом з бібліотекарями сусідніх сіл для учнів, які перебували в пришкільному літньому таборі. Діти брали участь у різноманітних розвагах на майданчиках «Забави джур козацьких», «Казкова країна», «Book-стоп», «Книжкова грація» і отримали неабияке задоволення.

сновська публічна бібліотекасновська публічна бібліотекасновська публічна бібліотека

Проєкт дав старт літньому читанню дітей, спонукав філіали до проведення цікавих креативних заходів.

Популярним став літній проект публічної бібліотеки з обслуговування книгою відпочиваючих у міському сквері «Бібліотечний пікнік». Працює двічі на тиждень. Бажаючі можуть тут переглянути нові глянцеві журнали, книги сучасних авторів, гарні дитячі книжки, ознайомитися з експрес-виставками, взяти участь у вікторинах.

Екопроєкт «Здай батарейку – врятуй планету» також знайшов своїх прихильників і, навіть, послідовників.

Черговий проект – це видання бібліотеки «Дерев’яне мереживо Сновщини». Бібліотечні працівники ЦБ і 13 філіалів долучилися до збирання світлин робіт місцевих майстрів сницарства. На основі книги була зроблена відеопрезентація, яка неодноразово демонструвалася на бібліотечних заходах.

З метою зацікавлення дітей і підлітків бібліотекою через гру Сновська публічна бібліотека започаткувала проект «Впровадження гри та її елементів у діяльність бібліотеки» (2020-2025 рр.)

Створюються простори для ігор і спілкування дітей. Тут відбуваються пізнавально-розважальні заходи.

Кiлькiсть переглядiв: 1018