Бібліотеці у Займищі - 100 років.

2020-02-12

сновська цбс

Займищанська сільська бібліотека цього дня зустрічала гостей. А привід поважний - 100 років тому у селі була відкрита хата-читальня з фондом у 40 книг. Час від часу хата читальня то припиняла, то відновлювала свою діяльність у зв`язку із значним скороченням бібліотечної мережі Городнянського повіту, до Великощимельської волості якого входило село Займище.

Стабільно вона почала працювати лише у повоєнний час, а згодом була реорганізована у приклубну бібліотеку.
З січня 1954 року вона стає самостійною бібліотекою, у 60-ті роки ХХ століття їй було присвоєно звання "Бібліотека відмінної роботи". Зараз бібліотека є філіалом Сновської централізованої бібліотечної системи, обслуговує 228 користувачів. При ній організована краєзнавча кімната, де представлені матеріали з історії села, зібрані колишнім бібліотекарем-краєзнавцем Олександром Крумкачем. Під час зустрічі йшла мова як про історію бібліотеки так і про її сьогодення, згадували добрим словом Олександра Крумкача, були вітання і подарунки від колег і керівництва, побажання бібліотекарю Світлані Смоляк примножувати добрі традиції започатковані її попередником.