Щорська ЦБС реалізувала проект з розробки екскурсійних маршрутів по рідному краю.

Протягом 2012 року бібліотекарі Щорської ЦБС працювали над проектом «Щорсівщина – туристичний калейдоскоп», присвячений 80-річчю Чернігівської області та 210-річчю Чернігівської губернії під дивізом «Пізнай свій край!».

До роботи в ході проекту залучались сільські бібліотекарі, вчителі, працівники сільських рад, краєзнавці. Вони мали розповісти про свою малу батьківщину, показати, чим цікавий їх край, не обмежуючись темою, формою подачі матеріалу, його об’ємом, кількістю авторів.

Всі роботи склалися в яскравий туристичний калейдоскоп Щорсівщини. І то не важливо, що якесь скельце яскравіше і більше, а якесь менше і тьмяніше. Та всі разом вони зачаровують своїм різнобарв’ям, швидкою зміною картини від давньої старовини до сьогодення, від краси водойм і до чаруючої тиші лісів, від пам’яті людської до людини, яка творить історію.

Короткі описи екскурсій увійшли до збірки «Щорсівщина: туристичний калейдоскоп», яка має дві частини – «Лівобережжя» та «Правобережжя». У першій частині надруковані статті про м. Щорс та найбільші села району, розташовані ліворуч річки Снов, у другій – праворуч. Крім того видані буклети по кращим маршрутом.

Видання було презентоване у центральній бібліотеці та на площі міста під час святкування Дня незалежності України. Підготовлена його електронна презентація.

Отже, запрошуємо у подорож: пішохідну, велосипедну, автомобільну, човном по річці або віртуальну чи за сторінками цього видання.

31 жовтня 2012 р. на раді при директорі підведені підсумки реалізації проекту "Щорсівщина: туристичний калейдоскоп". В результаті маємо туристичні маршрути по 22 населеним пунктам району в т.ч. Щорс, які увійшли до збірки, 18 кращих також видані у вигляді буклетів. Центральною бібліотекою зроблена електронна презентація видання і записана на диск. Проведено ряд заходів з популяризації отриманих матеріалів. Відзначена участь членів громади у розробці маршрутів, здійсненні фотозйомок.

Кращими роботами визнані: Ст. Боровицька, Гірська, Н. Боровицька, Петрівська, Смяцька, Тихоновицька, Кучинівська, Рогізківська, Низківська, Займищанська, Жовідська, Суничненська, Тур`янська, м. Щорс.

щорська цбсщорська цбсщорська цбсщорська цбс

щорська цбс