Виходячи з розпорядження Щорської райдержадміністрації "Про організацію підготовки до оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді влітку 2013 року" районною бібліотекою для дітей розроблений проект "Літо. Діти. Книжка.", метою якого було: організація дозвілля дітей під час канікул у закладах оздоровлення і відпочинку, залучення дітей до читання. Працівники бібліотек спільно з вчителями, вихователями шкільних оздоровчих майданчиків та ДЗОВ "Дружба", використовуючи інноваційні ігрові заходи, пов`язані з книгою, провели:
- конкурсно-розваажальні програми "А ми браття козацького роду", "Мовний Всезнайко", "Діти - найбільша радість у світі", "Мелодії дитинства", "Міс Україночка";
- 5 заочних відео-подорожей стежками рідного краю "Щорсівщина: туристичний калейдоскоп";
- день інформації "Правове поле дитинства";
- свято "Хай квітне щаслива моя Україна";
- літературно-музичну годину "Ми із того краю, де сопілка грає";
- лялькові вистави "Посвячення в читачі", "Усмішка літа";
- екологічні ігри, хвилинки інформації та пізнавальні "Як розмовляють тварини", "Бджілка-трудівниця", "Різноманітність тварин у природі", "Таємниці пернатих друзів", "Комп`ютер і книга: плюси і мінуси", "Книга і бібліотека в житті людини", "Добро врятує світ", "Людина починається з добра", "Світ у краплинці води, "Вітаміни, вітаміни для дорослих та дитини";
- козацькі розваги;
- колективне читання книги Я. Стельмаха "Митькозавр із Юрківки";
- година спілкування "Моральні аспекти християнства" до 1025 річниці хрещення Кївської Русі;
- година духовності "Яблучний Спас іде в гості до нас";
- літературне лото "Перевір свої знання";

У ДЗОВ "Дружба" діяв куточок видачі літератури РДБ. До читання залучено 55 чоловік. Відбулось 29 колективних обмінів літератури.

Юні користувачі бібліотек системи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості "Дитячі історії про найголовніше". П`ять кращих книжок, ствоерних юними літераторами, надіслані на обласних етап конкурсу.