Про бібліотеки в умовах децентралізації

2017-08-08

/Files/images/image012.jpg

Начальник відділу культури і туризму Сновської ОТГ Н.М. Добненко та провідний методист Сновської ЦБС Н.І. Кусая були учасниками семінару «Бібліотека як складова соціально-культурного середовища територіальних громад в умовах децентралізації», який відбувся в Чернігівському ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування». Фахівці Центру, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА, Чернігівської ОУНБ ім. В.Короленка обговорювали з бібліотекарями правові аспекти функціонування бібліотек в ОТГ, кращі практики їх діяльності.

Як зробити бібліотеку конкурентоспроможною, такою, щоб вона стала центром культурного життя громади? Це стало одним з ключевих питань семінару. А тому окремі зустрічі були присвячені Європейському досвіду функціонування бібліотек як культурних осередків громад, а також можливостям залучення зовнішніх джерел фінансування для розвитку бібліотек. І як приклад називалась Сновська ЦБС, яка перемогла в конкурсі регіональних проектів (автор проекту Н.М. Добненко).

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з публічною бібліотекою Михайло-Коцюбинської ОТГ і побачити, як в ній налагоджений діалог з громадою через організацію культурно-мистецьких заходів, підтримку талановитих жителів, популяризацію їх творчого доробку, краєзнавчих турів, тощо.