Бібліотека – з історії становлення у Сновську

2017-09-28

/Files/images/Изображение 4978.jpg

З нагоди 140-річчя від часу заснування головної книгозбірні області у Чернігові відбулася науково-практична конференція «Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка: від витоків до сьогодення», в якій взяла участь директор Сновської ЦБС Ніна Мокросноп. Тема її виступу «Дослідження історії бібліотек Сновського краю». У пошуку першоджерел з історії бібліотек Сновщини, яка наприкінці 19-го початку 20-го століть належила до Городнянського повіту, значну допомогу надавала обласна бібліотека і особисто Любов Феофілова, яка у 1996-2007 роках обіймала посаду заступника директора ОУНБ ім. В.Г. Короленка і зорієнтувала бібліотекарів області на вивчення історії своїх бібліотек.

Сновською бібліотекою у 2007 році був виданий ретроспективний бібліографічний покажчик «Бібліотеки Щорсівщини на сторінках преси. 1899-2006», у 2005 р. і у 2010 р. (друге видання, доповнене) спільно з ОУНБ ім. В.Г.Короленка і Займищанською сільською бібліотекою-філією – бібліографічний покажчик «Займищанська сільська бібліотека-філія: Сторінки історії і сучасністі», у 2012 році – «Бібліотека. З історії становлення у м. Щорс» (нині Сновськ).

Любов Феофілова дослідила роботу бібліотеки при Свято-Троїцькій церкві с. Хотуничі протягом 1891-1901 років у виданні «З вірою і книгою до світла знань» (2016 р.).