У вінок Кобзареві

9 березня, у день народження Т.Г. Шевченка, до центральної бібліотеки поспішали учасники районного конкурсу «Творча Шевченкіана», щоб вшанувати пам'ять великого Кобзаря, перегорнути сторінки його біографії, переглянути електронну презентацію «Чернігівськими шляхами Кобзаря», долучитися до театралізації «Читаймо разом Кобзаря», ознайомитись з роботами, представленими на конкурс , дізнатися, чиї творчі доробки стали кращими у кожній з 4-х номінацій.

У конкурсі взяли участь 57 чоловік різного віку, які представили більше 60 робіт. Кожна з них цікава уже тим, що автор звернувся до творчості поета, до його образу, висловив свої думки і своє бачення місця Кобзаря в долі країни і кожної людини.

Кращими у літературній номінації: до 15 років Дейнеко Ірини (м. Щорс), Коваленка Тараса (с. Тихоновичі), Мартиненко Дениса (с. Нові Боровичі), після 15 років названі роботи Свириденко Катерини (с. Петрівка), Чечко Ірини (с. Тихоновичі).

А напутне слово молодим літераторам сказала наша землячка, поетеса, бібліотекар із села Наумівка Корюківського району Ольга Лантух і подарувала присутнім свій новий вірш «Кобзарева криниця».

Найбільше учасників зібрала номінація «Малюнок», у якій журі відзначило наймолодшу учасницю Воробей Юлію з с. Суничне та найстаршого учасника Железняка Володимира з с. Тур`я.

Кращими у цій номінації стали роботи учасників до 15 років Анищенко Денис («Казка»), Сентябрьова Анастасія (с. Тур`я), Шпуренко Андрій («Казка»), після 15 років Михальченко Дмитро (с. Петрівка), Морозова Анна (м. Щорс), Руда Анжеліка (с. Суничне).

Присутні мали змогу переглянути слайди картин Тараса Шевченка, який був талановитим художником.

Нагородження кращих у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» розпочалося показом фрагментів виставки народних умільців під час творчого звіту аматорів району у районному будинку культури, де серед багатьох жанрів виділялась вишивка і в доробку кожного майстра були вишиті портрети Т. Шевченка або рядки з його творів. І на конкурс також представлені як вишивки так і сучасні жанри: флористика, квілінг, витинанка, роботи з солоного тіста та плетіння соломою.

Кращими у віковій категорії до 15 років визнані роботи Грищенка Євгена («Казка»), Гуревича Марка («Казка»).

У віковій категорії після 15 років Ковалевської Людмили (с. Кучинівка), Федоренко Лариси (с. Смяч), Шеремет Любові (с. Млинок), Некрасової Ірини (с. Сновське).

Конкурсанти робили змогу зобразити Тараса Шевченка. Їх роботи журі вирішило оцінити окремо.

Кращими стали портрети у виконанні Гуревича Марка («Казка»), Стародубець Анастасії (м. Щорс).

В номінації «Буктрейлер, відео» представила роботу «Шевченко-художник» Куліковська Єлизавета (м. Щорс).

Яку з задоволенням всі переглянули. Переможці отримали подарунки і пригостилися яблуками.

А наприкінці зустрічі у залі лунали вірші Тараса Шевченка у виконанні учасників конкурсу.

Щорська ЦБСЩорська ЦБСЩорська ЦБСЩорська ЦБСЩорська ЦБСЩорська ЦБСЩорська ЦБСЩорська ЦБС/Files/images/konkurs_shevchenka/шевченко конкурс 10.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 165